Tagi

, ,

Podpisywanie 3360 kubeczków

Po burzliwych obradach niezwykle licznego jury, konkurs piw domowych w ramach Toruńskiego Zlotu Piwowarów Domowych dobiegł końca. W każdej z kategorii można było znaleźć piwa wybitne, trafiły się jednak także niewypały (cieszy jednak fakt wyłowienia ich ze stawki przez gości zlotu). W oczekiwaniu na zdjęcia od naszego zlotowego fotografa publikuję listę laureatów w poszczególnych kategoriach (okraszone jedynie zdjęciem z podpisywania ponad 3300 kubeczków degustacyjnych z 28 różnymi trunkami).

piwa jasne

I. Michał Szukalski – Pale Ale 13,4° Blg (piwo numer 7) – 33 głosy
II. Maciej Kielnik – American Pale Ale 12° Blg (piwo numer 1) – 24 głosy
III. Patryk Gorajski – American Pale Ale 13° Blg (piwo numer 3) – 18 głosów

piwa ciemne

I. Adam Lerke – Russian Imperial Stout 26° Blg (piwo numer 4) – 35 głosów [Najlepsze piwo II TZPD]
II. Browar Szwagrowy – Coffee Milk Stout (piwo numer 5) – 15 głosów
III. Mariusz Bystryk – Belgijskie Ciemne Mocne Ale (piwo numer 7) – 11 głosów

piwa specjalne i niespotykane

I. Mariusz Bystryk – Pszeniczne (piwo numer 5) – 20 głosów
II. Piotr Bar – Piwo zbożowe (piwo numer 4) – 19 głosów
III. Adam Lerke – Pumpkin Ale 19° Blg (piwo numer 2) – 18 głosów

Każdy z dziewięciorga laureatów zgarnął kupon na 10 kompletów etykiet samoprzylepnych od bottlabel oraz okolicznościowy dyplom, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dodatkowo otrzymali kartony piwa od AleBrowaru oraz nagrody rzeczowe, które do ich najbliższych zakupów dorzuci sklep Twój Browar. Zwycięzcom rachunki w wysokości 50 zł otworzyła Krajina Piva. Wielkie dzięki!

Olbrzymie podziękowania należą się też ekipie zwanej od Zlotu Kołem Gospodyń Piwnych, w składzie Magda Bergmann + Magda Caban. Dziewczyny z własnej, nieprzymuszonej woli przygotowały rewelacyjne chleby pieczone na młócie (często wyrzucanym po zacieraniu piwa). Koleżanka Bergmann dodatkowo przyniosła na Zlot zagadkowe galaretki piwne z owocami w trzech wariantach (zadaniem słuchaczy w czasie prezentacji piwowarów było oczywiście odgadnięcie piwa, które zostało zamienione w ten nietypowy deser).

Żeby nie pominąć nikogo w czasie pisania tekstu w gorące popołudnie, grupowo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji Zlotu, w tym ekipie Krajiny Piva, ochotnikom pomagającym przy rozlewie i roznoszeniu piw oraz piwowarom, którzy przywieźli na konkurs po 6 litrów swoich smakołyków.

Jak już wspominałem w trakcie wręczania nagród, formuła Zlotu pozostanie bez zmian, jednak nadal myślimy nad nieco ciaśniejszym określeniem kategorii, w których będziecie startować w grudniu. Nie chodzi tu jednak o sformalizowanie imprezy (oceny piw nadal będzie dokonywała publiczność), ale o ułatwienie wyboru najlepszego spośród piw, które nie są zbyt odległe stylowo. Bo jak wyłonić zwycięzcę w kategorii specjalnej, kiedy obok siebie stoją próbki Black IPA, American Weizena i Pumpkin Ale? Ale o tym już wkrótce w zapowiedzi kolejnej imprezy.

Gratulujemy zwycięzcom (szczególnie Adamowi i Mariuszowi, którzy zgarnęli po dwie nagrody), dziękujemy sędziom za przybycie i owocne obrady i zapraszamy na kolejny zlot, już w grudniu 😉

Reklamy